Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Koaličné strany dôverujú ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi – Robert Fico

Bratislava 13. júna (TASR) - Koaličné strany Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť dôverujú ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD). Po dnešnom trojhodinovom rokovaní Koaličnej rady to vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), ktorý prečítal spoločné stanovisko vládnej štvorky.

 

 

"Minister vnútra predložil na Koaličnej rade dokumenty, ktoré vyvracajú obvinenia vznášané opozíciou. Robert Kaliňák informoval Koaličnú radu, že s uvedenými dokumentmi dnes oboznámi médiá aj verejnosť," avizoval Fico na margo pripravovanej Kaliňákovej tlačovej konferencie. Koaličná rada podľa premiéra očakáva, že orgány činné v trestnom konaní urýchlene a dôsledne prešetria podozrenia z daňových podvodov v prípade Bašternák a že predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní budú v súlade so zákonom a v čo najširšej miere informovať o priebehu a výsledkoch vyšetrovania.

 

 

Koalícia vyjadrila tiež vážne znepokojenie nad skutočnosťou, že asistent poslanca za SaS v pozícii pracovníka komerčnej banky úmyselne porušil bankové tajomstvo a "poskytol opozícií a médiám informácie, ktoré sú hrubo skresľované a zneužívané za účelom politickej konfrontácie proti vysokému ústavnému činiteľovi". Koaličná rada sa podľa premiéra zaoberala aj schôdzou NR SR, ktorá začína v utorok (14. 6.). "Skoordinovali sme postup vládnych strán. Keďže tých bodov nie je veľa, predpokladám, že schôdza parlamentu by mala skončiť v priebehu jedného týždňa," dodal Fico.