Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Hokejové Levice okrem seniorov aj deťom, rodičom, všetkým milovníkom hokeja – Lev Starew

Už sme čitateľov na viacerých internetových portáloch informovali, že od 23. júla toho roku je vo funkcii športového riaditeľa Hokejového klubu Levíc Marcel Ozimák. Vysokoškolsky vzdelaný muž v najlepších rokoch, ktorý sa narodil  29. apríla v Nitre, kde mu sudičky pribalili do životnej výbavy aj hokej. Prvé hokejové zoznámenie absolvoval už ako 5 ročný a federálnu hokejovú ligu ako debutant okúsil vo svojich 17 rokoch.  Spolu s Dušanom Milom, Pavlom Paukovčekom, Mirom Šmidriakom v čase, keď Jozef Stümpel, Žigmund Pálfy a ďalší začali písať vážne hokejové dejiny pod Zoborom.

 

Ako aktívny ligový hokejista zároveň vyštudoval vysokú školu, presnejšie Fakultu telesnej výchovy a športu UK Bratislava, aprobáciu TV – biológia, k čomu pridal aj odbornosť – tréner ľadového hokeja. Keď mu v 32 rokoch vypovedali službu potrhané väzy v kolene, začal trénovať. Aj tieto faktografické údaje je potrebné mať na zreteli teraz, keď je pred rozbehom ďalšia hokejová sezóna. V Leviciach na ňu začali hokejisti už dávnejšie. Letnú prípravu na ľade začalo levické hokejové A-mužstvo v sobotu 27. júla. Doposiaľ sa do prípravy zapojilo vyše 20 hokejistov, ktorí majú za sebou aj sériu prípravných augustových stretnutí. Zmerali si v nich sily s hráčmi KMH Budapešť, ktorým podľahli na ich ľade 3:5, ale  HC Prievidza pokorili, keď oba zápasy vyhrali o gól. Doma 5:4 a v Prievidzi 5: 6. Dňa 7. septembra 2018 ich čaká v domácom prostredí na vynovenom štadióne, odveta s účastníkom Erte ligy, mužstvom KMH Budapešť.

 

„Mužstvo seniorov sa pripravuje už v podstate mesiac a pre viacerých hráčov je to akási hokejová zoznamka s tým, čo chce mužstvo seniorov hrať. Prínosom pre hru budú iste viacerí hráči, medzi nimi i Dmitrij Vorobjev, ktorý hral KHL v drese Sibir Novosibirsk. Prípravné zápasy upozornili tak šéftrénera, ako i celé hokejovú vedenie, že medzery, ktoré existujú v hre, je možné odstrániť"  pre  internetový portál www.priekopnik.sk to povedal Marcel Ozimák, novozvolený športový riaditeľ HK Levice.

 

Doteraz taká funkcia v HK Levice nebola. Nezabudol pritom zdôrazniť, že cieľ pre HK Levice je jediný - hrať čo najskôr prvú hokejovú ligu. Na splnenie tejto úlohy je potrebné vyvíjať aktivity zo všetkých strán a skloňovať hokej Levíc mnohými hokejovými súvislosťami. V dnešnom svete hokeja aj v diplomacii.

Úloha nanajvýš aktuálna a potrebná.  Úzkou spoluprácou s mestom, vážiť a spolupracovať so sponzormi, v  mládežníckom hokeji so všetkými, ktorí venujú takému smerovaniu zvýšený záujem a konkrétne aktivity.

 

Práca s mládežou má v hokejovom dianí Levíc svoju kvalitu i výsledky. Má vybudovaný systém a stále ho skvalitňuje aj o podujatia, ktorými klub sleduje priblížiť hokejové tváre mesta, regiónu, ba i reprezentácie z Levíc najvernejším priaznivcom, ich deťom, rodičom Dnes si hokej Levíc všímajú veľmi zblízka nie len organizátori mládežníckeho hokeja SZĽH, ale aj organizátori I. hokejovej ligy seniorov.

Už dávnejšie je v Leviciach známe, že okrem postupu do prvej ligy má vedenie klubu v úmysle postaviť družstvo dorastencov, ktoré v Leviciach chýba. „Budúci rok by sme to chceli zrealizovať a to je aj jedným z našich cieľov,“ takto obohatil informáciou hokejových priaznivcov Levíc i Slovenska Martin Ozimák, známy aj z čias svojho 5 ročného pôsobenia v ruskom hokeji, konkrétne aj v KHL vo funkcii asistenta trénera.

 Nie len on je súčasťou odrazu zvýšenej angažovanosti o tento šport naprieč juhom Slovenska. Za príkladnú označil v seniorskom i dorasteneckom hokeji spoluprácu s HK Nitra, ale i viacerými rodičmi. Na 16. september toho roku pripravujú na ZŠ v Leviciach nádhernú akciu, deň všetkých na hokejových športoviskách. Práve mamičky mladých hokejistov Levíc , Veronika Krivočenková a Denisa Kleinová vykonávajú pre úspešný priebeh a propagáciu tejto akcie veľa užitočnej, dobrovoľnej práce.

 Zdá sa, hokejový kurz Levíc naberá v dimenziách hokejovej súčasnosti , na vážnosti. Začínajú si toho všímať aj médiá mimo rámec Levíc, či celého Tekova. Sídlo najväčšieho okresu v Slovenskej republike je dnes skloňované viacerými hokejovými novinkami. Čas samotný ukáže, aké budú už najbližšie ich praktické výstupy.