Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Hokejová realita – Ján Horár

Samozrejme, že  hokejové MS v Rusku vzrušili slovenskú hokejovú verejnosť a nielen vzrušili. Prvý zápas s Maďarskom sme síce vyhrali, aj ten druhý, ale  potom prišlo rozčarovanie tak z výkonov ako aj z výsledkov.  Ešte pred tým ako sa MS v hokeji začali, bolo mi ľúto trénera Cígera, ktorý sa obetoval viesť reprezentáciu, nahlodanú  politickými  manévrami niektorých hokejistov „ milionárov“, ktorí  by sa na takomto biznise ako je hokej radi priživili. Lintnerové „rozumy“, že musíme vydať kanadsko-americkou cestou hokeja sú dosť scestné /argument, že žiadny ruský tréner netrénuje v USA a ani  v Kanade je naozaj chabý argument/ a nepresvedčivé. Slovenská mentalita hráčov sa nedá zmeniť. Čo sa dá zmeniť je výchova mladých hokejistov, čo úspešne robia v Maďarsku a na hre maďarského mužstva nebolo badať nejaký americko-kanadský štýl hry /hoci ich trénuje zámorský tréner/. Hrali na čo majú a hrali celkom dobre. Slováci tiež hrali na čo mali, na viac jednoducho nemali. Ale to sa čakalo, stačí si porovnať slovenskú a českú ligu. 

 

Viniť z neúspechu Rewaya či Daňa nie je celkom správne, títo mladíci sú síce dobrí ale skúseností majú málo. A ak sa stane obeťou Cíger, tak to rovno môžu  odísť všetci, ktorí vedú slovenský hokej, ktorý sa celkom jasne vyjadril, že politikárčenie v hokeji mu vôbec nevonia. Povedzme si však celkom úprimne, nemožno z 5,5 miliónového Slovenska vybudovať hokejovú veľmoc, keď vieme v akom stave sa nachádza naša „zlatá mládež“.  Ale ak neurobíme to čo treba, tak sa v A skupine ťažko udržíme a potrvá celé roky kým sa tam dostaneme. Taká je hokejová realita.

 

Osobitnou otázkou je   účasť RTVS na týchto  majstrovstvách. To, čo sme museli počúvať sa nedá opísať iným slovom  ako  cudným - „prieser“. Všetci hokejoví fanúšikovia sme prepínali na ČT sport, kde bola nielen komentátorská ale aj odborná kvalita. A to chce RTVS pri zvýšených koncesionárskych poplatkoch  vytvoriť športový kanál, ostáva len dúfať, že toto „komentovanie“ presvedčilo aj poslancov NR SR, že na niečo podobné nehodno ani len pomyslieť.