Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Glváč nie je naivný politik – Pavol Janík

Podpredseda slovenského parlamentu JUDr. Martin Glváč sa ocitol v zornom poli médií na základe vyjadrení krajne nedôveryhodnej osoby. Neraz som už v súvislosti s viacerými vplyvnými  činiteľmi upozornil na nebezpečnú hru, keď niekoľkonásobní odsúdení vrahovia a im podobní jednotlivci si môžu zlepšiť svoje súčasné postavenie a vyhliadky do budúcnosti tým, že svedčia proti predstaviteľom verejného života.

 

JUDr. Martina Glváča poznám z obdobia, keď bol predsedom predstavenstva významnej reklamnej agentúry, ktorej som bol kreatívnym riaditeľom. Je to veľmi inteligentný človek, ktorý by sa určite nikdy nedopustil takého neuváženého a nezodpovedného konania, z akého ho obviňujú. Okrem iného aj preto, že medzičasom nadobudol profesionálne skúsenosti z pôsobenia v pozícii ministra obrany, teda riadil aj armádne spravodajské zložky. A tak je nepredstaviteľné, aby nevedel o tom, že každú elektronickú komunikáciu záujmových osôb, ku ktorým nepochybne patria všetci ľudia vo vplyvnom postavaní, rutinne monitorujú nielen slovenské, ale aj akékoľvek zahraničné výzvedné služby.

 

Naopak – je veľmi pravdepodobné, že práve vplyvné rozviedky, ktoré operujú v globálnych rozmeroch, disponujú možnosťami technické kontakty nie iba zachytiť, ale aj vyrobiť ich dokonalé napodobeniny. Načrtnutá verzia by veľmi vhodne zapadla do scenára, ktorý sa očividne realizuje proti Slovensku s cieľom postupne zdiskreditovať a rozložiť rozhodujúcu vládnu stranu Smer – sociálna demokracia na základe obskúrnych okolností vraždy neznámeho novinára a jeho priateľky. Zahraničnopolitické sily v pozadí dôkladne organizovaných a odborne inscenovaných udalostí, ktoré ešte nedosiahli svoj cieľ, neprehliadnuteľne pokračujú ďalej.