Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Europoslanci medzi novinármi - Vladimír Mezencev

Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave tradične nezabúda na regionálnych novinárov na Slovensku. Dôkazom toho sú aj semináre, ktoré pre nich organizuje v Košiciach, resp. v Prešove. Nedávno sa jedno z takýchto podujatí uskutočnilo v Košiciach a technicky ho pripravila Regionálna kancelária Slovenského syndikátu novinárov. Ako vždy doteraz, novinárov informovali a diskutovali s nimi aj naši europoslanci, v tomto prípade to boli Monika Smolková /SMER-SD/ a Ivan Štefanec /SDKÚ-DS/.

 

Novinári zo všetkých kútov východného Slovenska dostali potrebné informácie o aktuálnej činnosti Informačnej kancelárie EP v Bratislave, o ktoré sa s nimi podelili jej riaditeľ Robert Hajšel a Soňa Mellak, tlačová atašé. Účastníci seminára dostali aj množstvo potrebných a zaujímavých informácií v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade Európskej únie, ktoré sa začne 1.júla tohto roku. Ide predsa o veľmi dôležitú pozíciu, veď pri súčasnom počte členských krajín EÚ sa Slovensko na ňu dostane opäť až po štrnástich rokoch.

 

Slovenskí novinári a teda aj tí z regionálnych médií majú možnosť sa zúčastniť na plenárnych zasadnutiach Európskeho parlamentu i jeho ďalších podujatiach v Bruseli, resp. v Štrasburgu. Náklady, spojené s týmito cestami hradí Kancelária EP v Bratislave. Netreba zdôrazňovať, že záujem zo strany médií je vždy vyšší, než sú ponúkané možnosti. V každom prípade stretnúť slovenských novinárov v Bruseli a Štrasburgu nie je žiadna mimoriadna udalosť, ale úplná samozrejmosť. I keď košický seminár sa uskutočnil ešte pred teroristickými útokmi v Bruseli a tak jeho účastníci nemohli naň reagovať, veľký doterajší záujem o novinárske cesty do oboch hlavných sídiel EÚ to rozhodne negatívne neovplyvní.

 

Na seminári sa zúčastnila aj skupina pracovníkov Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ktorá sa zamerala na informovanie o príprave hlavného mesta Bratislavy na slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v druhom polroku 2016.