Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Dvojaký meter – Dušan Konček

Teroristické atentáty v Bruseli nie sú žiadnou náhodou, ale iba dôsledkom politiky Európskej únie, ktorá nie je schopná, alebo jednoducho nechce riešiť problémy, ktoré sa už celé roky kopia v imigračnej politike. Pri každom teroristickom útoku zomierajú nevinní ľudia, čo je naozaj tragické, ale plač celej Európy, či pani ministerky zahraničných vecí EÚ je tak troška falošný. V Sýrii každý Boží  deň zomiera 50  ľudí, v Iraku každý deň okolo dvadsať v Afganistane okolo 18 ľudí denne, nehovoriac už o ďalších v Somálsku, alebo inde. Rumádzga snáď niekto z EÚ, alebo z tzv. demokratických krajín nad týmito obeťami: Alebo to sú ľudia „druhej sorty“? Do Európy z tzv. Islamského štátu prišlo 60 ľudí, z ktorých každý dostal po 50 tisíc eur, pričom každý je sám sebe zodpovedný za vykonanie teroristických útokov, niekto nenápadný ich iba kontroluje.

 

Je naozaj smiešne, keď po takýchto útokoch vyhlasujeme, že sme o nich vedeli, že budú, ale zabrániť sme im nedokázali. O čom to svedčí, o schopnosti  bezpečnostných služieb asi naozaj nie. Keď na Donbase zomierali ľudia, alebo v Odesse zapálili banderovci zaživa upálili takmer 50 ľudí, plakal prezident, alebo slávna demokracia slovenská? Nie, ani slzu nevyronili. A to je za našimi hranicami, znova sú to ľudia „druhej sorty“? No ale títo demokrati, ako povedal ich Poliačik, bude hľadať v parlamente priateľov spolku Tibeťanov, teda milovníkov dalajlámu.  A tak sa iba treba spýtať, či pána Poliačika zvolili do parlamentu Tibeťania a nie Slováci. Dvojaký meter sa vždy vráti späť ako bumerang, vrátil sa aj Európskej únii, ktorá sa podieľala na destabilizácii Blízkeho Východu veľkou mierou. Teraz sa jej to vracia v podobe miliónov emigrantov či teroristov.

 

A tak sme dnes a budeme aj ďalšie roky žiť v ohrození, že nám na štadióne  niečo vybuchne,  že vybuchnú atómové elektrárne či iné podujatia, kde bude veľa ľudí. Naďalej nerozhodná a neschopná EÚ naivne verí tureckému prezidentovi, ktorý od nej vydranká šesť miliárd, potom nič neurobí a bude chcieť  ďalších dvanásť miliárd. Toto je nekonečný príbeh na ktorý ako klinec po hlavičke platia slová V. Putina: Uvedomujete si, čo ste vlastne spôsobili? A nikto sa na nimi ani nezamyslel.  Ďalší nekonečný príbeh dvojakého metra sa odohráva na našich východných hraniciach, na Ukrajine, posledné rokovania Kerryho v Moskve ukazujú, že tento konflikt sa zmrazí, teda bude platiť terajšie status quo, ani ryba - ani rak. A  nová vláda, ktorá sa tam rysuje aj so slovenským vicepremiérom a ministrom financií Ukrajiny I. Miklošom je iba zmena ornamentu, tí čo nakradli  odídu a prídu ďalší.

 

Doterajšia ministerka financií  je americkou štátnou občiankou a teda I. Mikloš i M. Dzurinda, ktorý robí poradcu Porošenkovi sú ešte „americkejší“ ako americká štátna občianka? Od I. Mikloša hrozia Ukrajincom „dvojnásobné platy“, ktoré sľuboval na Slovensku /priemerný plat Ukrajinca je niečo viac ako 140 dolárov/. Tie asi nestihne uviesť do života, lebo už sa rysuje rozpad Ukrajiny, ktorý kreslia americké média, východná časť pripadne Rusku, západná Poľsku, Rumunsku a Maďarsku. Slovensko vyhrá akurát to, že budeme mať dlhšiu hranicu s Maďarskom /o bývalú Podkarpatskú Rus/. Chystá sa privatizácia ukrajinského plynovodu a aj ropovodu /nemecké spoločnosti ergo dcéry amerických spoločností  Európe/, takže sa straty z tranzitu Slovensko obávať nemusí, Gazpromu je to jedno, hlavne, že  budú platby. Ibaže budeme ďalej žiť v neistote, či sa na tejto „americkej Kube“ v blízkosti hraníc s Ruskom niečo neudeje.