Danko si začal kopať vlastný politický hrob – Ján Paľkoš

Ak Danko nepochopí v dohľadnej dobe, že sám si kope hrob, skončí na smetisku slovenských politických dejín.

 

 

Andrej Danko po parlamentných voľbách podľa vzoru rímskych cisárov uveril v svoju dokonalosť a v svoje božstvo. Uveril, že len jeho schopnosti zapôsobili na voličov a vrátili späť do Národnej rady Slovenskú národnú stranu (SNS). Uveril, že SNS je jazýčkom na váhach a do vlády ju lákali všetci. Aj Sulíkova SaS, aj Ficov Smer. Uveril, že on rozhoduje o tom, kto zostaví vládu a akú bude mať podobu.

 

Dankovi nestačilo, že sa stal po voľbách predsedom zákonodarného zboru. Nenabažil sa pocitu šéfovať parlamentu. Ešte pred letnými mesiacmi začal rozhlasovať ako sníva o premiérskom poste. To už zrejme spozorneli aj jeho koaliční partneri a najmä Smer. Smeráci ešte v tichosti nechal prejsť Dankov spor s ministrom kultúry Marekom Maďaričom o koncesionárske poplatky, ale následne politický cit im nahováral, aby začali na predsedovi SNS pracovať. Nie na jeho vzostupe, ale pozvoľnom páde. Spojenca si na to našli najlepšieho akého mohli. Dankovu ješitnosť. Smeru sa ňou podarilo zabiť niekoľko múch jednou ranou.

 

Danko sa v lete nechal nahovoriť v mene slušnejšieho parlamentu na zmeny v rokovacom poriadku. Smer si na ne netrúfol ani v najväčšej sile v minulom volebnom období. Následne opozičné strany týždne masírovali cez médiá a sociálne siete verejnú mienku výhradami voči návrhom Danka. Pre opozíciu sa stal najväčším nepriateľom číslo jeden. Dnes pre SaS a OĽaNO nie je hlavným protivníkom Smer, ale Andrej Danko. Najmä Robert Fico si teda môže pokojne vydýchnuť po horúcom lete a zhromaždeniach pod jeho oknami. Opozícii sa podarilo zastaviť preferenčný rast SNS a začala svoju hlavnú kritiku smerovať nie na premiéra, ale predsedu parlamentu.

 

Dankovi sa navyše podarilo Smeru darovať aj jeden bonus. Postaral sa o rehabilitáciu podpredsedu Smeru Pavla Pašku, ktorý už bol na odpis. Ten Paška, ktorý vykrikoval okrídlenú vetu: „Vyhraj voľby môžeš všetko“ je dnes pre opozíciu lepším predsedom parlamentu ako je Andrej Danko. Viacerí opoziční lídri v posledné dni vyzdvihovali, ako si Paška ctil demokratické pravidlá a nikdy si nedovolil meniť Rokovací poriadok, aj keď mal na to dostatok hlasov. (Paška by mal Dankovi možno ako vďaku poslať fľašu).

Ak Danko nepochopí v dohľadnej dobe, že sám si kope hrob, skončí na smetisku slovenských politických dejín skôr, ako sa v nej stačil utáboriť.

 

 http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/danko-si-zacal-kopat-vlastny-politicky-hrob/12068/