Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

BB Country motorom krásneho ľudského prejavu – Milan Országh

Do Detského domova na Požiarnickej ulici v Prešove zavítali vo štvrtok minulého týždňa dvaja Prešovčania, ktorí tu boli po prvý raz a hľadali šéfku zariadenia. Vedúci skupiny známej prešovskej kapely BB Country Edo Lukáč a manažér skupiny Jožo Kačala sa o chvíľu  dostali k riaditeľke zariadenia Mgr. Dane Krištofovej, ktorej po niekoľkých úvodných vetách odovzdali obálku so 180 eurami. Vieme, že to nie je nijaký zázrak, ale sme presvedčení, že každé euro pomôže vašim deťom aspoň trochu. Je to malý darček, na ktorom sa podieľa viac ľudí a ktorí vedia, že detské domovy takúto pomoc potrebujú. Je to darček dávaný od srdca – komentoval obálku umelecký vedúci prešovskej skupiny BB Country, vysokoškolský pedagóg Eduard Lukáč.

 

Ako z ďalšieho rozhovoru vyplynulo, nápad na pomoc detskému domovu vypadol z hlavy Tomáša „Mamuta“ Čuchrana. Pravdepodobne vo chvíli keď zistil, že portrétne fotografie Wabiho Daňka sa mu vydarili nad očakávanie a samotný Wabi mu dal  hneď aj súhlas na ich vydraženie s použitím na charitatívne účely. K takto získaným „eurkám“ prispelo svojim dielom aj osadenstvo Baru Čierny orol a sponzori, ktorí venovali perníkové srdcia na obľúbený každoročný ples BB Country tiež s tým, aby výťažok z ich predaja bol použitý na benefíciu pre deti. Týmto spôsobom sa po centíkoch a eurách nazbierala suma, ktorú pani riaditeľka domova protokolárne s vďakou prevzala.

 

Aby sme sa vrátili k slovám Eda Lukáča o tom, že darovaná suma nie je nijakým zázrakom, ale na druhej strane je prejavom dobrej vôle a ľudskosti. Aj toho, že osud detí, ktoré musia tráviť svoju mladosť bez rodinného zázemia, nie je všetkým ľuďom ľahostajný. Múdrosť našich predkov, ktorí o nutnosti šetrenia toho vedeli až priveľa – babka k babce – budú kapce!, dostala nové dimenzie: Možno nebudú kapce, ale detská radosť bude určite!

    

Zľava manažér kapely J. Kačala, riaditeľka DD D. Krištofová a šéfmuzikant Edo Lukáč. Vďaka vám, chlapci

Zľava manažér kapely J. Kačala, riaditeľka DD D. Krištofová a šéfmuzikant Edo Lukáč. Vďaka vám, chlapci