AD PRAVDUM - alebo prečo nie je podpaľač hasičom – Dušan Konček

Ľahšie je oheň založiť, ako ho uhasiť, to všetci dobre vieme a nemusíme byť pritom hasiči. Toto človeka napadne, keď sa dnes pozerá na obrázky, ako z Blízkeho Východu či z Afriky utekajú po Európe utečenci, presne ako zajace vypustené z obory. O tom, že takáto situácia nastane sa vedelo pred štyrmi rokmi, niektoré krajiny ako napríklad Jordánsko i Turecko začalo budovať utečenecké tábory. Do Jordánska utečenci neutekajú, lebo ich umiestnia v táboroch a potom pošlú domov. Bohaté krajiny Blízkeho Východu ako Kuvajt, Katar a ďalšie nepodpísali žiadne konvencie OSN v otázke migrácie, takže tam tiež utečenci nesmerujú. Predtým hodne Afričanov prichádzalo do Líbye, kde Kaddáfi začal veľké investície, napríklad po objavení obrovského podzemného jazera pod púšťou, začal sa stavať kanál na zavlažovanie, ktorý NATO bombardovalo ako prvý. Líbya bola skutočne bariérovým pásmom migrantov z Afriky do Európy. A preto bolo treba Kaddafího zlikvidovať. PO týchto udalostiach v Líbyi všetci vedeli, čo bude nasledovať, len EÚ sa tvárila, že nič nevidí a nepočuje. Francúzsko Taliansko, Španielsko, teda krajiny NATO a samotné NATO bombardovalo.

 

Teda tá organizácia ochraňujúca údajne bezpečnosť Európy, ktorej členom je aj Slovensko, kde každý rok na fungovanie prispievame nemalými sumami. Okrem toho sa podieľame na misiách NATO. Takže tvrdenie, že Slováci nič nebombardovali, je síce pravda, ale len časť skutočnej pravdy. Sme za požiar na Blízkom Východe a severnej Afrike rovnako zodpovední, ako všetky ostatné členské krajiny NATO. Teraz migranti ohrozujú bezpečnosť Európy, kričia politici. Ale je tu predsa ono NATO, ktoré je zárukou bezpečnosti Európy. Alebo to už tiež nie je pravda? Lebo by bolo zábavné, aby podpaľač hasil požiar? Tak sme sa dostali až k tomu, že NATO nie je nato čo sa hovorí, ale je to len politicko-vojenská organizácia, ktorá chráni globálne záujmy jednopolárneho sveta, teda záujmy USA. Medzitým sa udiali v geopolitickom svete zmeny, ktoré už jasne signalizujú, že je koniec jednopolárneho sveta, spojenectvo Ruska a Číny o tom jasne hovorí. Na Slovensku je otázka emigrantov citlivá, vznikla aj Výzva k ľudskosti, ktorá je reakciou na udalosti. Proti tejto výzve nemožno nič namietať, ale keď som si prečítal mená, ktorých je pod výzvou údajne 11 tisíc, tak možno naraziť na tých, ktorí namiesto výziev k ľudskosti, nadšene podporovali bombardovanie Juhoslávie, Líbyi i Iraku. Z tohto dôvodu takúto výzvu nikdy nepodpíšem, aj keď som ochotný byť solidárny s utrpením migrantov. Ale odmietam mať meno pri tých dvojtvárnych Janusovcoch. Pre ktorých je jeden utopený chlapček, je mi ho ľúto, viac ako milióny povraždených a zbombardovaných. Aj keď nemožno hádzať všetkých migrantov do jedného vreca, v západných médiách prebleskla informácia, koľko platia Rotschildovci cez svoje organizácie migrantom, aby utekali do Európy, cena cez more sa na jedného pohybuje od 3, 35 tisíc euro, do konkrétnej krajiny Európy 7-11 tisíc euro, pričom 9O percent migrantov sú muži, čo je skutočne podozrivé, tak ako to, že prichádzajú z krajín s tradičnou kultúrou, kde je opustenie rodiny neprípustné. Podľa srbskej pohraničnej polície, všetci uvádzajú deň narodenia 1. januára toho istého roka, pričom nemajú žiadne dokumenty, ktoré by to potvrdzovali, pohraničníci vyberajú od každej osoby po 5 eur.

 

A tak sa ani nemožno čudovať, že majú mobily a iné vymoženosti elektroniky. Tí skutočne chudobní zomierajú doma, odchádzajú „ junci“ akože pred vojnou a neslobodou. Niektorí politici strašia aj na Slovensku atentátmi typu Charlie Hebdo. Ešte predtým než došlo k tejto udalosti holandský žurnál Quote priniesol rozhovor s predstaviteľmi rodiny Rotschildovcov v ktorom sa uvádzalo, že Rotschildovci získali kontrolný balík akcii Charlie Hebdo. A o mesiac nato sa udiala streľba v redakcii Charlie Hebdo, čo bol vlastne začiatok vojny medzi Európou a islamskými radikálmi. Treba vedieť tiež, že záujem Rotschildovcov v plánoch emigračnej krízy je zviazaný s tým, že predstavujú Veľkú Britániu a rodinu Windsorov. Problém spočíva v tom, že podpísanie transatlantickej dohody, o slobodnom obchode medzi USA a EÚ vlastne zlikviduje samostatnosť elity Britského impéria, Veľká Británia sa stane provinciálnou krajinou. A tak treba nechať „ vybuchnúť“ EÚ. Ako píše anglický The Daily Telegraph o Rotschildovcoch : „Táto medzinárodná bankárska dynastia je symbolom bohatstva a moci – a slobody činnosti. Meno Rotschildovcov sa stalo symbolom moci a peňazí, akých niet u nijakej inej dynastii“.

 

 To je len niekoľko zaujímavostí, o ktorých píšu média. Pritom debaty slovenských politikov o migračnom cunami sú plné obyčajnej plytkosti, Len slovenský premiér R. Fico sa odváži sem-tam niečo naznačiť. Bolo zaujímavé sledovať poslednú reláciu O päť minút dvanásť na RTVS, kde partner R. Fica, Ján Fígeľ, niekdajší komisár EÚ pre šport a humanitárne klepce na myši, pripomínal neotrockistu, ktorý tára dve na tri a keď si jeho reči dáte na papier, tak to je maturitná písomka na päťku. Redaktor, ktorý túto reláciu vedie pripomína čerstvého maturanta, ktorý prešiel maturitou s odretými ušami. Iný prípad je redaktor Dobšinský na rádiu Slovensko, ktorý spovedá slovenského premiéra ako spovedník, ktorý nedodržuje žiadne kresťanské pravidlá. Nevedno načo slovenský premiér do tejto relácie chodí, taký Miloš Zeman by s týmto redaktorom vybehol za minútu a nikdy by sa do relácie nevrátil. Alebo sa slovenskému premiérovi páči, keď mu nejaký arogantný chlapík skáče po hlave? To už nie je tolerantnosť pán premiér! Tu jednoducho neplatí, že – Gedult bringt Rosen. Už sa možno len tešiť na Kocúrkovo, lebo vraj slovenský parlament bude rokovať o migrančnom cunami. Bude skutočne zábavné počúvať takých odborníkov, ako je Matovič, Hlina, Lipšic, Beblavý ako budú „blábolať“.

 

Európska únia by mala o tom rokovať a to hneď, tých doterajších 300 tisíc migrantov, ktorí sú už v Európe je totiž len začiatok onoho cunami, ktoré nás čaká. Rusko napríklad od udalostí na Ukrajine prijalo už 2,6 milióna migrantov z Ukrajiny. Počuli ste nad tým Putina nariekať? EÚ má rozdeliť z tých 300 len 160 tisíc a je z toho takmer európsky prevrat. Iné informácie hovoria o 800 tisícoch migrantoch. Je pravda, že všetci chcú ísť do Nemecka, na budapeštianskej stanici Keleti bolo možné počuť, že všetci chcú ísť k „mamičke“, teda k Angele Merkelovej. Nemci „vďaka“ sankciám proti Rusku prišli o miliardy eur. Lacná pracovná sila by mohla byť riešenie, ale pre koho budú vyrábať, iba ak by sa zrušili sankcie. Pravdou je však aj to, že migračná vlna nesie so sebou nielen islamských radikálov, ktorí môžu spôsobiť hlavy bolenie, ak nie niečo horšie, lebo ak je medzi nimi len pol percenta islamských radikálov, tak už máme v Európe armádu IGIL rátajúcu 1500 bojovníkov. Ale môže spôsobiť aj radikalizáciu krajne pravých strán vo vnútri krajín EÚ. Stadiaľ hrozí vážne nebezpečenstvo pre samotnú existenciu EÚ rovnako ako pre Schengen. Okrem toho ukrajinskí predstavitelia vyhlásili, že sú schopní prijať 100 tisíc moslimov. Pri chaose, ktorý tam panuje sa môže stáť, že nielen týchto 100 tisíc, ale aj milióny Ukrajincov sa vydá na pochod, aj cez Slovensko do Európy. A tak sa celkom vážne treba spýtať, prečo rokujú napríklad bezpečnostné rady jednotlivých krajín, prečo nerokuje NATO, ktoré je akože zárukou bezpečnosti Európy. Táto organizácia namiesto toho kričí, že Európu ohrozujú Rusi. Onakvejšie Kocúrkovo ako je Európa dnes si ťažko predstaviť. Len aby sme v hanbe neostali...