Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

A. Hlina blokoval rokovanie NR SR – Pavol Paška

Bratislava 12. septembra (TASR) - Poslanec NR SR Alojz Hlina (nezaradený) zrejme bude čeliť disciplinárnemu konaniu zo strany Mandátového a imunitného výboru. Podnet na neho podáva predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) po tom, ako dnes Hlina na viac ako hodinu obsadil rečnícky pult v rokovacej sále a dožadoval sa pokračovania interpelácií, ktoré považuje za stále otvorené.

Plénum malo diskutovať o zákone ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), Hlina však odmietol rečníkov pustiť k pultu. "Bránite slobodnému výkonu mandátu poslancov. Je riadne otvorená rozprava k vládnemu návrhu zákona. Prosím vás, aby ste uvoľnili miesto za rečníckym pultom. Ja mám dosť času, podávam návrh na disciplinárne konanie," odkázal mu Paška s dôvetkom, že Hlina robí hanbu celej NR SR. Keď poslanec neustúpil ani po viacnásobnom apeli, Paška ho vyzval, aby opustil rokovaciu sálu. Hlina však zostal a Paška zo sály odišiel. Po viac ako hodine podpredseda NR SR Ján Figeľ (KDH) oznámil, že do 17. hodiny bude prestávka a pokračovať sa bude hlasovaním o prerokovaných bodoch a voľbou podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu.

Hlina je presvedčený, že interpelácie minulý týždeň vo štvrtok (5. 9.) ukončené neboli a mali preto pokračovať dnes. Pred siedmimi dňami stál Hlina viac ako dve hodiny mlčky za rečníckym pultom, keďže sa dožadoval prítomnosti ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorého chcel interpelovať. Ten si však poslanca osobne vypočuť nechcel. O 19. hodine, keď sa tradične končí rokovací deň, Paška interpelácie ukončil.