Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Čas sľubov a predsavzatí – Jozef Kuchár

Mnohí, čo sa dali na politiku, túžia predovšetkým po moci, po bezstarostnom a bohatom živote aj výhodnom postavení v spoločnosti. Toto konštatovanie potvrdzuje aj terajší neľútostný boj o získanie poslaneckých mandátov v komunálnych voľbách. Prípravy na túto významnú udalosť charakterizujú rôzne, často nereálne sľuby a osobné záujmy, ktoré zhoršujú vzťahy aj pomery v stranách, kde zavládla predovšetkým závisť. Na povrch sa dostala aj politika osobnej nenávisti. Jej nositeľmi sú predovšetkým politickí turisti, ktorí už neraz s cieľom získať moc zmenili partajné tričká. Niektorých kandidátov ani v tomto čase rôznych sľubov a predsavzatí nezjednocuje myšlienka ako lepšie a úspešnejšie riešiť zložité problémy, ale za prvoradý cieľ považujú čo najviac získať pre seba aj pre svojich blízkych.

 

Pohľad na jednotlivé kandidátky najmä vo väčších mestách ukazuje, že na predvolebnú scénu sa opäť dostali aj nedôveryhodní ľudia. V boji o moc ich netrápi, že svojich voličov už neraz sklamali, že nezvládli úlohy, ktoré prijali. Navyše, notoricky zamlčujú svoje chyby a omyly, ktorých sa vo svojej doterajšej poslaneckej činnosti dopustili.

Voľby sú príležitosťou prispieť k tomu, aby do poslaneckých lavíc, primátorských i starostovských kresiel zasadli ľudia čestní, pracovití, s bohatými skúsenosťami a profesionálne zdatné osobnosti, ktoré spĺňajú náročné kritériá v oblasti úspešného riešenia zložitých problémov v našej krajine. Voliči by mali využiť príležitosť, ktorú majú raz za štyri roky, aby jasne dali najavo, že im veľmi záleží na tom, kto ich bude zastupovať. Všetci občania by si mali s plnou vážnosťou uvedomiť, že čím viac ľudí príde k volebným urnám, tým viac bude jasné, kto má najväčšiu dôveru občanov. Nedovoľme, aby o našej budúcnosti rozhodli hlasy len možno menšej časti obyvateľstva.